Putin, 23.12.2016

 

Putin na konferencji mówi o Smoleńsku: Wszystko jest jasne. To była wielka tragedia

dafa,PAP, 23.12.2016

SERGEI KARPUKHIN / REUTERS / REUTERS

• Władimir Putin kolejny raz odniósł się do sprawy katastrofy smoleńskiej
• Dopóki Rosja nie zakończy śledztwa wrak tupolewa nie wróci do Polski
• Prezydent Rosji odpowiadał na pytania zagranicznych dziennikarzy
Władimir Putin uczestniczył w dorocznej konferencji, na której odpowiadał na pytania zagranicznych dziennikarzy. W tym roku pytanie prezydentowi Rosji udało się zadać korespondentowi Faktów TVN. Andrzej Zaucha pytał Putina o katastrofę smoleńską. - Wszystko jest jasne. Zrobiliśmy, co mogliśmy, żeby wszystko wyjaśnić. To była straszna tragedia – powiedział prezydent Rosji. Dodał, że katastrofa lotnicza z 2010 roku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński nie powinna być wykorzystywania do wzbudzania napięć pomiędzy Polską, a Rosją. Oświadczył też, że dopóki Komitet śledczy Federacji Rosyjskiej nie zakończy śledztwa w sprawie katastrofy, to wrak tupolewa nie wróci do Polski.

Dowiedz się więcej:

O czym jeszcze mówił Putin na konferencji?

Prezydent Rosji na konferencjach kończących rok spotyka się z zagranicznymi dziennikarzami od piętnastu lat. w tym roku był pytany między innymi o wybory prezydenckie w USA, relacje z Unią Europejską, plany nuklearne administracji prezydenta Trumpa i stan rosyjskiej gospodarki.

Osobne słowa do Clinton i Demokratów

Amerykańska Partia Demokratyczna musi się nauczyć przegrywać godnie – mówił prezydent Rosji. Oświadczył, że ustępująca administracja USA próbuje zrzucić odpowiedzialność za wszystkie swoje niepowodzenia na czynniki zewnętrzne. Demokraci oskarżali Moskwę o ingerowanie w wybory prezydenckie w USA, przegrane przez ich kandydatkę Hillary Clinton. Chodziło głównie o dostarczenie demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks tysięcy maili wykradzionych przez hakerów z serwera Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej. „Washington Post” informował o tajnej analizie CIA, według której celem rosyjskiej interwencji było zwycięstwo Trumpa w wyborach 8 listopada, a nie tylko podważenie zaufania do amerykańskiego systemu wyborczego. Moskwa uznała te zarzuty za absurdalne.

„Obawiam się, że to nie jest ten wrak”. Pytamy PiS, co zrobiło by sprowadzić wrak tupolewa

putin

gazeta.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>