Rydzyk, 22.01.2017

 

Ma już radio, telewizję i uczelnię, ale wciąż mu mało. O. Rydzyk ogłosił powstanie nowego „dzieła”

22.01.2017

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie zwalnia tempa. Do całego wachlarza jego inicjatyw dołącza właśnie kolejna. Dyrektor Radia Maryja ogłosił na jego falach powołanie do życia Instytutu im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”.

Tworzone od ćwierć wieku imperium o. Tadeusza Rydzyka poszerza zakres działalności. Do takich „dzieł”, jak radio, telewizja, gazeta, szkoła wyższa i geotermia, dołączy ośrodek badawczy. Nosi on nazwę Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”.
Ale wbrew temu, co wskazuje nazwa, nie będzie się zajmował analizą dorobku polskiego papieża. Instytucja ma dokumentować przypadki Polaków pomagających prześladowanym podczas II wojny światowej Żydom.

– Już zaczęliśmy tę współpracę. Już mówimy o tym studentom, rozmawiamy z władzami uczelni, z o. rektorem, z wszystkimi. I mamy plany – mówił na antenie swojej rozgłośni redemptorysta. Nie ma wątpliwości, że „dzieło” ministerialnymi pieniędzmi wesprą politycy PiS. Tak, jak wielokrotnie czynili to od przejęcia władzy.

źródło: Radio Maryja

ma-juz

naTemat.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>