joannaMucha

Tusk może zjednoczyć Polaków przeciw kaczyzmowi

Bardzo ciekawy wywiad w „Wyborczej” z Joanną Muchą, posłanką PO. Trzy cytaty.

PIS POPROWADZI KAMPANIĘ WYBORCZĄ POD HASŁEM WYJŚCIA Z UE:

“Realny jest scenariusz, że referendum w Wielkiej Brytanii zakończy się wyjściem Brytyjczyków z Unii. Jeśli tak się stanie, to konieczne będzie renegocjowanie budżetu UE. Pytanie, jak będzie wyglądał udział Polski w nowym budżecie. Jesteśmy na słabszej pozycji negocjacyjnej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ale ewentualna porażka w tej sprawie byłaby paliwem do tego, by po raz kolejny powiedzieć, że Unia jest zła. Za trzy i pół roku, gdy wielki strumień środków europejskich dla Polski będzie na wykończeniu, PiS poprowadzi kampanię wyborczą pod hasłem wyjścia z Unii Europejskiej”.

TUSK MOŻE ZJEDNOCZYĆ CAŁĄ OPOZYCJĘ I ZAGROZIĆ KACZYŃSKIEMU:

“Jeśli chodzi o Tuska, to przedłużenie jego kadencji zależy od decyzji wszystkich państw UE. Myślę, że jeśli uzyska taką propozycję, to PiS go poprze, bo będą się bali jego powrotu do kraju. Tusk wciąż może zjednoczyć wokół siebie całą opozycję demokratyczną i zagrozić Kaczyńskiemu”.

W NASTĘPNYCH WYBORACH WSZYSTKIE SIŁY DEMOKRATYCZNE POWINNY WYSTARTOWAĆ Z JEDNEJ LISTY:

“Nie tylko partie opozycji parlamentarnej, ale także te poza parlamentem, jak SLD czy Partia Razem, oraz KOD. Spodziewam się majstrowania przez PiS przy systemie wyborczym. Wspólna lista to jedyna szansa, by odzyskać Polskę dla sił demokratycznych. To będzie wymagało trudnych negocjacji między partiami i innymi podmiotami, ale można tego dokonać.
– Wyobraża sobie pani koalicję z bardzo liberalną Nowoczesną, która chce wprowadzić podatek liniowy, od czego już nawet Platforma odeszła?
– Wspólna lista nie oznacza, że będzie koalicja rządowa po wyborach. Ale ze współpracą z Nowoczesną nie mam problemu”.

Mateusz Kijowski apeluje, aby nie oglądać „Wiadomości” TVP. Kłamią, jak najęci bandyci.

koDWzywa1

Michałek z obozu PiS. Ziobro ułaskawia przestępców. Będą potrzebni w Obronie Terytorialnej Macierewicza, aby bić opozycję i KOD.

ZIOBRO WSTRZYMUJE KARĘ DLA NARODOWCA ZA POBICIE POLICJANTA

“Prokurator generalny zdecydował, że Marcin Falkowski skazany za skopanie policjanta na razie nie pójdzie do więzienia. Wyrok w sprawie Falkowskiego jest prawomocny. Dziś miał się on stawić w więzieniu. Decyzja Ziobry oznacza, że na razie, przynajmniej do czasu zakończenia postępowania ułaskawiającego, nie trafi za kraty. Mimo wstrzymania wykonania kary Ruch Narodowy chce kontynuować pikiety. Wczoraj późnym popołudniem narodowcy znów demonstrowali przed Pałacem Prezydenckim”.