Gil

Kolejny zarzut wobec ks. Gila: podszywał się pod znajomego, wyłudził informację

12.11.2013
Ks. Wojciech GilKs. Wojciech Gil (TVP Info)
Nowe problemy księdza Wojciecha Gila. Jak podaje TVN 24, duchowny miał podszyć się na portalu społecznościowym pod swojego znajomego i w ten sposób dowiedzieć się, że sam jest ścigany na Dominikanie.
TVN24 powołuje się na lokalne media z Dominikany, gdy podaje, że ks. Gil miał oszukać jednego ze swoich znajomych. Gdy ks. Gil był na wakacjach w Polsce, poprosił sekretarza kościoła w Juncalito o jego hasło i login do portalu społecznościowego.Następnie – korzystając z konta znajomego – miał dowiedzieć się od koleżanki sekretarza, że jest poszukiwany na Dominikanie. Kobieta nie wiedziała, z kim rozmawia, więc ufnie przekazała księdzu kluczowe dla niego informacje. Wtedy ten pojechał na lotnisko i poinformował osoby, z którymi miał lecieć na Dominikanę, że źle się czuje i nie wraca.

To kolejne problemy duchownego. Od końca września Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia, że duchowny seksualni wykorzystywał dzieci. Toczy się ono w kierunku przestępstwa pedofilii, za co w Polsce grozi do 12 lat więzienia. Drugim wątkiem postępowania jest przestępstwo utrwalania treści pornograficznych z dziećmi (zagrożone pozbawieniem wolności do 10 lat).

Oprócz tego osobne śledztwo w sprawie pedofilii prowadzi prokuratura dominikańska.

Zobacz także

Wyborcza.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>