Jackowski, 02.12.2017

Senator PiS: kobiety powinny mieć pretensje do natury, nie do polityków

Wypowiedź senatora PiS Jana Marii Jackowskiego ma szansę zapisać się niechlubnie na kartach historii. Jackowski – w rozmowie z „Rzeczpospolitą” – został zapytany, jak będą się czuły kobiety, które – w myśl projektu „Zatrzymaj aborcję” – zostałyby zmuszone urodzić chore dzieci i patrzeć jak umierają. – „Proszę mieć pretensje do natury, a nie do polityków. Tak zostaliśmy stworzeni, że to kobieta jest matką i są różne sytuacje. Mężczyźni żyją statystycznie krócej, a kobiety dłużej. To jest dyskryminacja mężczyzn ze względu na wiek. Czy w związku z tym powinniśmy wprowadzić wyrównanie wieku, żeby to w jakiś sposób rozwiązać?” – brzmiała odpowiedź Jackowskiego.

Senator PiS Jackowski już wcześniej „zasłynął” odpowiedzią na pytanie, czy zmusiłby córkę do urodzenia dziecka z gwałtu: – „Gdyby w mojej rodzinie się taki przypadek przydarzył, to ja bym cieszył się z tego, jeżeli udałoby się uratować życie”.

W Sejmie został złożony projekt ustawy komitetu „Zatrzymaj aborcję”, zakładający zakaz przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. O sprawie informowaliśmy w artykule „Projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne już w Sejmie”. Poparcie dla projektu wyrazili zarówno premier Beata Szydło, jak i prezydent Andrzej Duda.

W ciągu trzech miesięcy Sejm musi rozpocząć nad nim prace. W projekcie nie ma mowy o żadnych rozwiązaniach systemowych, które miałyby pomóc w opiece nad ciężko upośledzonymi lub nieuleczalnie chorymi dziećmi. Ciężarem opieki będą więc obarczone matki i ich rodziny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>