Radny PiS, 27.02.2017

 

PONIEDZIAŁEK, 27 LUTEGO 2017

STAN GRY: RZ: Kpina z konstytucji dla biznesu, GW: Gowin chce zablokować sieć szpitali, Dąbrowska: Błąd PiS ws KE

— 300LIVE:
Kownacki: Jest rzeczywiście dobra zmiana w polskiej armii
Kownacki: Siemoniak atakuje dziś MON i próbuje tworzyć atmosferę napięcia w armii
Kownacki: Mam nadzieję, że politycy PO przeproszą za to, że rozgrywają politycznie sprawy związane z bezpieczeństwem najważniejszych osób w państwie
Kownacki: Komu z nas się nie zdarzyło przejść nie na pasach, czy na czerwonym świetle?
Siemoniak o Nowoczesnej: Niech wyjdą na prostą. Myślę, że współpraca jest konieczna
Siemoniak: Ludzie oczekują od nas, że odsuniemy PiS od władzy. To dominuje na spotkaniach
Karczewski: Chyba za wcześnie w tej chwili na ocenę pracy TK. Poczekajmy pół roku
Karczewski do Piaseckiego: Jakby mnie pan zapytał w tej chwili, to też nie pamiętam nazwiska nowego sędziego TK
Karczewski o referendum edukacyjnym: Nie chcę powiedzieć, że to musztarda po obiedzie, ale trochę za późno

http://300polityka.pl/live/2017/02/27/

— POLITYK PIS TRESOWAŁ ŻONĘ – jedynka SE: „Ujawniono porażające kulisy życia rodziny polityka PiS, Rafała Piaseckiego. – Mamy nagranie sprzed Wigilii, gdzie Piasecki mówi do żony: „Żono, od nowego roku będę cię zdradzał. Zrobię to w imię Boże, żeby ciebie wychować. I biję cię w imię Boże, żebyś zrozumiała, jak powinna funkcjonować prawdziwa chrześcijanka” – twierdzi w rozmowie z „Expressem Bydgoskim” pani S., którą żona radnego upoważniła do udzielania informacji”  
http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/polityk-pis-do-zony-od-2100-masz-byc-do-mojej-dyspozycji_957341.html

— GOWIN BRUŹDZI W SIECI – Agata Kondzińska w GW: “Według naszych informacji wicepremier Jarosław Gowin próbował w ubiegłym tygodniu namówić Beatę Szydło, żeby reforma ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła została wprowadzona na początku tylko w formie pilotażu w dwóch województwach. To pozwoliłoby sprawdzić, jak zadziała. – Ale nie udało mu się pozyskać zbyt wielu sojuszników, Gowin poległ, a rząd przyjął projekt Radziwiłła – mówi nam osoba z rządu”.

— KUKIZ NIE POMOŻE PRZY FORSOWANIU REFORMY RADZIWIŁŁA – dalej Kondzinska w GW: “Pomoc na pewno nie nadejdzie ze strony kukizowców: – Jesteśmy bardzo krytyczni wobec tej reformy. Nie do zaakceptowania jest zmiana sposobu finansowania i wprowadzanie systemu, który nie będzie motywujący, bo pacjent stanie się kosztem, a placówki będą miały z góry zagwarantowane pieniądze – mówi Jerzy Kozłowski, poseł Kukiz’15. I zapewnia, że w takim kształcie ustawa jest nie do przyjęcia”. 
http://wyborcza.pl/7,75398,21424281,gowinowcy-kopia-dolki-pod-siecia-szpitali-czy-moga-zablokowac.html

— SZYSZKO WYCINA SAMORZĄDY I ZATRZYMA WALKĘ ZE SMOGIEM – GW: “Minister Jan Szyszko przejmuje kontrolę nad wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska – jednymi z najbogatszych instytucji w kraju. – To skok na kasę i stanowiska – protestują samorządowcy. I boją się, że zmiany oznaczają koniec walki ze smogiem. Projekt ustawy autorstwa posłów PiS, która podporządkowuje wojewódzkie fundusze ochrony środowiska ministrowi, sejmowa komisja ochrony środowiska przegłosowała w czwartek. Pod obrady Sejmu ma zostać skierowana na początku marca”. 
http://wyborcza.pl/7,75398,21424312,minister-szyszko-przejmuje-fundusze-srodowiska-to-koniec-walki.html

— WYCIĘTO STARE DĘBY Z CHRONIONEGO OBSZARU: 
http://www.nowa.tv/24-godziny/wycieto-stare-deby-z-chronionego-obszaru,1596/

— TAK BALUJĄ WŁADZE SOLIDARNOŚCI – jedynka Faktu: “Tańce, alkohol i zabawa do nocy w eleganckim ośrodku w Kołobrzegu. Właśnie tak „szkolili się” w ostatnią sobotę karnawału pracownicy i samo szefostwo Komisji Krajowej Solidarność. Członkowie największego związku zawodowego w Polsce mieli się w Kołobrzegu szkolić ale spotkanie zakończyło się naprawdę udaną imprezą przy winie i przekąskach”. 
http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/tak-solidarnosc-bawi-sie-w-osrodku-wypoczynkowym-w-kolobrzegu/

— ZUZANNA DĄBROWSKA O BŁĘDNEJ POLITYCE PIS WOBEC KOMISJI EUROPEJSKIEJ I RAPORTU AMBASADORA PRAWDY – pisze w RZ: “PiS próbuje podważyć sens wszystkich krytycznych uwag kierowanych pod swoim adresem przez Brukselę. To łatwiejsze niż przygotowywanie merytorycznych odpowiedzi. I ma dodatkową zaletę: jasno stawia na celowniku nowego wroga, którym jest polski urzędnik w służbie Komisji Europejskiej. Potwierdza też podstawową tezę PiS: to tylko błędne informacje skłaniają unijnych liderów do krytyki poczynań Warszawy. Ale taka polityka może być skuteczna na własnym podwórku i tylko wobec tych wyborców, którzy i tak UE uważają za wcielenie zła. Na arenie międzynarodowej to nie wystarczy. Co więcej, może sprawić, że wszystkie użyte przez Prawdę argumenty zostaną nagłośnione i uznane za prawdę, bez dalszych zbędnych dociekań”. 
http://www.rp.pl/Polityka/302269932-Adam-Bielan-atakuje-Marka-Prawde.html

— WIELKI MARCOWY STRAJK SZKOLNY – jedynka GW: “Już 120 tys. podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji zebrał Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nauczyciele szykują się do ogólnopolskiego strajku w drugiej połowie marca”. 
http://wyborcza.pl/7,75398,21424075,wielki-marcowy-strajk-szkolny.html

— DOMINIKA WIELOWIEYSKA PRZECIW ZAKUPOWI SAMOLOTÓW DLA VIPÓW – tak argumentuje w GW: “Nie ma takiej potrzeby. I to nie tylko dlatego, że kupno samolotów to olbrzymi wydatek. Przypomnę, że obecny rząd postanowił w latach 2016-21 wydać na ten cel 1,7 mld złotych. Lepiej pozostać przy obecnym systemie, który nieźle działa od kilku lat i jest tańszy. Dziś LOT udostępnia dwa embraery na zasadzie czarteru. Owszem, czarterowanie kosztuje, ale pieniądze płyną do spółki skarbu państwa, której na razie nikt nie zamierza sprzedać. Te samoloty – pomalowane w biało-czerwone barwy, z polskim godłem – wyglądają bardzo reprezentacyjnie. Wstydu nie ma. Obsługują je cywilni piloci wedle bardzo surowych norm bezpieczeństwa, mniej podatni na naciski polityczne niż piloci wojskowi”. 
http://wyborcza.pl/7,75968,21424001,jednak-nie-warto-kupowac-samolotow-dla-vip-ow.html

— KPINA Z KONSTYTUCJI DLA BIZNESU – Anna Wojda w RZ: “Odsyłanie do definicji to kpina z przedsiębiorców! Jak się do tego mają pięknie brzmiące hasła z konstytucji dla biznesu? Firmy już na początku roku musiały podjąć decyzję, czy uznają się za podwykonawców i jak rozliczają VAT. A mamy już koniec lutego. Może więc trzeba było ich odsyłać do słownikowej definicji słowa „wytrzymały”. Podpowiem: to taki, który dużo zniesie. „Objaśnienia” zaś, jak mówi słownik, powinny udzielić niezbędnych informacji na jakiś temat. I na takie firmy ciągle czekają. Branża budowlana wciąż niepewna rozliczeń”.

— KOROZJA POLSKICH STOCZNI – jedynka RZ: “Ambitne rządowe plany zderzyły się z nagłym pogorszeniem koniunktury na tym rynku”. 
http://www.rp.pl/Biznes/302269915-Korozja-polskich-stoczni.html

— RZ KRYTYCZNIE O POLITYCE WOBEC STOCZNI – Paweł Jabłoński w komentarzu: “Nawet jeżeli uda się uratować stocznie, ich rola i potęga już nie wrócą. Świat się zmienił. W Europie powodzi się tylko wyspecjalizowanym stoczniom budującym bardzo skomplikowany sprzęt. Jeśli nasze firmy budujące statki będą miały prywatnych właścicieli i poparcie państwa, to na pewno kiedyś skutecznie będą konkurować z zachodnimi. Rolą państwa niech pozostanie dbanie o symbole, ale nie przejmując zakłady, tylko poprzez budowę muzeów i pielęgnowanie tradycji”. 
http://www.rp.pl/Wywiady-i-opinie/302269921-Repolonizacja-czy-nacjonalizacja.html

— SPÓŹNIONY REFLEKS LIDERA NOWOCZESNEJ, REFORMA RUSZYŁA, A LIDER NOWOCZESNEJ ZACZYNA Z NIĄ WALCZYĆ – tytuł w Fakcie.

— DGP ANALIZUJE SYTUACJĘ DZIAŁKI PRZED URZĘDEM DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE, na której dokonano wycinki drzew: 
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/543634,wycinka-drzewa-srodmiescie-dzialka-kontrowersje.html

— W POLSCE SIĘ MARNUJE POTENCJAŁ EMERYTOWANYCH GENERAŁÓW – Maciej Miłosz w DGP: “W Stanach Zjednoczonych wiedza oraz doświadczenie wojskowych, którzy odchodzą z armii, zazwyczaj dalej są wykorzystywane przez państwo. U nas nikt tego nie praktykuje”. 
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/543638,jak-nad-wisla-marnuje-sie-potencjal-emerytowanych-generalow.html

300polityka.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>