Lewica (07.03.15)

 

Będzie nowa partia na lewicy? Założą ją m.in. Napieralski, Rozenek, Nowacka i Biedroń

Małgorzata Gołota
07.03.2015
Grzegorz Napieralski ma być jednym z twórców nowej partii.
Grzegorz Napieralski ma być jednym z twórców nowej partii. • Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Oficjalne decyzje w sprawie powołania nowego politycznego ugrupowania zapadną ponoć po majowych wyborach prezydenckich. M.in. dlatego, że… im większa przegrana, tym większe szanse dla nowej partii na kolejnych członków.

– Na polskiej scenie politycznej jest potrzeba utworzenia zupełnie nowej partii, nie nazwałbym jej nawet lewicową, ale gdzieś tu umiejscowioną – mówił niedawno Grzegorz Napieralski. – Skłamałbym, gdybym powiedział, że o tym nie rozmawiamy.

Jak podaje TVN24, w gronie planującym stworzenie nowego ugrupowania są – poza Napieralskim – Barbara Nowacka, Wanda Nowicka, Piotr Guział, Robert Biedroń czy Andrzej Rozenek, który kilka dni temu zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego Twojego Ruchu. Jego decyzja ma, jak sam stwierdził, związek z „niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi”.

O potrzebie zreformowania lewicy mówi się od dawna. Głos w tej sprawie zabierali w naTemat m.in. Jacek Żakowski czy wiceprzewodniczący Twojego Ruchu Marek Siwiec, który stwierdził wprost: – Do tej pory w szeregach działaczy zwyciężało przekonanie, że sami dadzą sobie radę z tym kryzysem. Teraz, nawet Ci ludzie siedzący bardzo głęboko w szeregach partii zaczynają dostrzegać, że tak się niestety nie da. Jeśli chcą uniknąć totalnej porażki, muszą stworzyć całkiem nową jakość. (…) Dlatego, jeśli ktoś wierzy, że zmiana lidera wystarczy to jest to błędne myślenie.

Źródło: TVN24.pl

naTemat.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>