Macierewicz

„W razie wygranej PiS Macierewicz będzie musiał otrzymać stanowisko w rządzie”

Piotr Markiewicz, 27.11.2013
Antoni MacierewiczAntoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

„Partia Jarosława Kaczyńskiego wypada z roli, którą przyjęła na zjeździe w Sosnowcu: formacji stonowanej, myślącej o programie i mającej pomysł na Polskę, a zatem wartej przekazania steru rządów przez PO” – pisze w najnowszym „Tygodniku Powszechnym” Paweł Reszka.
Reszka w najnowszym „TP” wraca do weekendowych zjazdów partyjnych – konwencji PO i Rady Politycznej PiS. Jego zdaniem zjazd Platformy odbył się „bez przekonania”, a w pokojowe deklaracje Tuska już mało kto wierzy. Z kolei Jarosław Kaczyński powołaniem Antoniego Macierewicza do władz partii dał jasny przekaz, w którą stronę idzie PiS.

„Regres PiS zaczął się tuż przed porażką w Warszawie” – ocenia Reszka. I wymienia: „Nieudana kampania, straszenie mieszkańców stolicy, upartyjnienie referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta miasta. Potem nastąpiły niespójne występy tzw. Zespołu Macierewicza, który cierpi na nadprodukcję hipotez i deficyt dowodów. Szerokim echem odbiło się też publiczne kłamstwo, którego dopuścił się jeden z czołowych ekspertów zespołu”.

„Nie ma odwrotu. Oto, jaka naprawdę jest formacja Kaczyńskiego”

Dziennikarz „TP” zwraca uwagę, że przemówienie prezesa PiS było w ciemnych barwach. „Sobotnia Rada Polityczna partii zostanie zapamiętana tylko z jednego powodu. Antoni Macierewicz – po miesiącach zabiegów – został wiceprezesem PiS. Od tej decyzji nie ma odwrotu i świadczy ona o tym, jaka naprawdę jest formacja Jarosława Kaczyńskiego” – podkreśla Reszka.

Jego zdaniem ten wybór będzie miał swoje konsekwencje – Antoni Macierewicz, w razie wygranej PiS w wyborach, będzie musiał otrzymać stanowisko w rządzie. „To silniej przemawia do wyborców niż jakikolwiek program i jakakolwiek obietnica”.

Cały tekst w najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”.

Zobacz także

TOK FMDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>